INFO: +420 577 113 071 | mestys@pozlovice.cz
Dnes je 28. května 2024 a svátek má Vilém 19°C | Zítra Maxmilián 21°C
Mateřská škola Pozlovice

Mateřská škola Pozlovice

-
Informace

Mateřská škola Pozlovice

Nadpis článku

ADRESA ŠKOLKY

Základní škola a Mateřská škola Pozlovice
Hlavní 36
763 26 Luhačovice 

web: https://www.mspozlovice.cz

Co chceme?

- Chceme, aby u nás ve školičce bylo mile dětem i nám zaměstnancům.

- Chceme být školou plnou barev, fantazie, tvořivosti a lásky.

- Cílem je společný zájem poznávat, prožívat a tvořit v bezpečném prostředí vně i uvnitř školy.

- Chceme, aby z naší školky odcházely děti připravené na další životní poznávání - zdravé, všestranně rozvinuté, tvořivé, samostatné, zdravě sebevědomé a ctižádostivé, zvídavé, v určitých situacích odpovědné samy za sebe, bez logopedických vad, se širokou slovní zásobou, se snahou podílet se na rozhodování.

Charakteristika školy

Mateřská škola je umístěna téměř uprostřed obce v klidové části v nádherném prostředí  Luhačovského Zálesí a v blízkosti Luhačovské přehrady.

Budova školy je jednopodlažní, prostorná, prosluněná. V horním podlaží jsou umístěny  dvě kombinované třídy – motýlková a ptáčková.V přízemí je třída rybičková, kde jsou naše  nejmenší děti.

V roce 2009  prošla mateřská škola kompletní rekonstrukcí v rámci mezinárodního projektu EU- Rozvoj infrastruktury vedoucí k úsporám a využití sluneční energie.   Součástí bylo: zateplení celé budovy, výměna oken, radiátorů, nová automatická  kotelna, střešní kolektory na ohřev teplé užitkové vody.

Vlastní školní kuchyně zajišťuje stravování dětí, zaměstnanců a zájemců z řad veřejnosti..

Zrekonstruovaná a ozeleněná zahrada mateřské školy, která se stala velmi populární i pro děti a rodiče z okolí Luhačovska,  nabízí možnosti řadě sportovních aktivit, slouží k nácviku pohybových dovedností, k sportovním soutěžím, míčovým hrám, honičkám, překážkovým drahám a pod.

Zahrada je provozována městysem Pozlovice a  je otevřena  i  pro děti základní školy, maminky na mateřské dovolené a veřejnost v odpoledních hodinách a ve dnech volna.

Blízké sepětí s přírodou dává možnost zkoumat její krásy a zákonitosti v  okolí MŠ  v každodenních činnostech. Kromě prostorné zahrady plné zeleně, lze využívat i sportovní hřiště s umělým povrchem před budovou MŠ. Na vycházkách lze navštěvovat okolní lesní plochy, přehradu….

 

Sledujte nás i na sociálních sítích