INFO: +420 577 113 071 | mestys@pozlovice.cz
Dnes je 14. července 2024 a svátek má Karolína 23°C | Zítra Jindřich 29°C
Jóga

Jóga

-
Informace

Nadpis článku

Jóga je prastará věda a praxe pocházející z Indie z období před 5 000 lety a slouží pro usměrnění fyzického, psychického a duševního rozvoje. První jogíni v severní Indii čerpali ze svých hlubokých zkušeností a propracovaných postupů k tomu, aby člověk dosahoval stavy vyvážené existence a uchovával si jej. Základní význam jógy představuje v praxi pěstování vyššího vědomí na všech úrovních lidského bytí.

Jóga nevyžaduje náročné vybavení, stačí otevřená mysl, chuť ponořit se sám do sebe a můžete začít.

Hormonální jógová terapie představuje jedinečnou sestavu, která podporuje přirozenou činnost hormonálních žláz. Hormonální jóga celkově revitalizuje a omlazuje organismus.

Její cvičení je vhodné pro všechny ženy. Nevadí, zda s jógou začínáte nebo jste pokročilá jogínka. Cvičení si užijí ženy z obou skupin.

Je vhodná pro všechny ženy od 35 let, kdy začíná hladina ženských hormonů rychleji klesat. Ženám mladším 35 let je doporučována zejména v případě, že mají nějaký problém s hormonální nerovnováhou (např. nemohou otěhotnět, nemají menstruaci a ovulaci, mají polycystické vaječníky aj.potíže. Pomáhá také ženám v menopauze, kdy snižuje až úplně odstraňuje její doprovodné symptomy (např. návaly horka, bolesti hlavy aj.). Horní věková hranice pro cvičení není omezena, klidně 100 let :-).

Hormonální jóga pomáhá zejména při problémech s otěhotněním, v menopauze, při nepravidelné či bolestivé menstruaci, při stresu nebo "jen" k tomu být fit a cítit se dobře.    

Vychází z hathajógy, kundalini jógy a tibetských technik práce s energií. Jedná se o ucelenou sestavu jógových cviků doprovázených břišním dýcháním. Cviky masírují žlázy s vnitřní sekreci, a tak optimalizují jejich funkce. Tím je podporována přirozená forma hormonů v těle. 

Hormonální jóga je velmi propracovaný a komplexní systém cviků, který působí na několika úrovních:

    na úrovni fyziologické: podporuje přirozenou tvorbu hormonů,

    na úrovni tělesné: tvaruje tělo, pomáhá správnému držení těla, posiluje svaly a kosti,

    na úrovni psychické: pomáhá zvládat stres, udržuje emoční rovnováhu a

    na úrovni energetické: přináší vitalitu a duševní pohodu.

Tuto formu jógy vytvořila uznávaná jógová lektorka a terapeutka z Brazílie Dinah Rodrigues.

 

 

Sledujte nás i na sociálních sítích