INFO: +420 577 113 071 | mestys@pozlovice.cz
Dnes je 18. května 2024 a svátek má Nataša 13°C | Zítra Ivo 20°C
Stolní tenis

Stolní tenis

-
Informace

Stolní tenis

Nadpis článku

Sport pro každého

Stolní tenis má v Pozlovicích dlouhou tradici. Tento krásný sport je pro nadšence téměř každého věku alespoň trochu pohybově nadaného. Není také extrémně náročný na vybavení. V organizovaném oddíle stačí mít pálku a oblečení do tělocvičny. V SK Pozlovice máme další potřebné vybavení a vynikající podmínky. Navíc úzce spolupracujeme se závodním oddílem stolního tenisu Slovan Luhačovice, kde máme zajištěnu další hrací místnost, takže v případě, že nelze z kapacitních důvodů trénovat v Pozlovicích, není problém zahrát si v Luhačovicích.

Něco z historie i současnosti

Oddíl stolního tenisu při SK Pozlovice byl v dřívějších letech účastníkem okresních soutěží. Po utlumení činnosti v 80. letech 20.století se pak oddíl obnovil v prvních letech nového milénia byť již pouze v nesoutěžní podobě čistě jako rekreační sport. Členové se scházeli každou neděli dopoledne a v poslední den starého roku začala tradice pořádat Silvestrovský turnaj ve stolním tenisu.

Po roce 2013 se oddíl rozrostl také o některé původní členy, kteří jako mládežníci hrávali soutěž a spolu s novými členy se podařilo navázat velmi úzkou spolupráci s oddílem stolního tenisu Slovanu Luhačovice a od roku 2014 se, byť pod hlavičkou lázeňského města, vrátila do oddílu i soutěžní klání. Postupně se podařilo kádr stabilizovat, a výkonnost rostla a nyní naši členové hrají dvě nejvyšší okresní soutěže. Od roku 2020 se podařilo založit třetí družstvo, které se přihlásilo do soutěží.
V tradicích Silvestrovských turnajů pokračujeme a v posledních letech spolupracujeme i na akci celého SK „Pozlovice v pohybu“.

Sledujte nás i na sociálních sítích